این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ویپ دخان سون کاملا محفوظ می باشد

پشتیبانی    09056696964

فروشگاه اینترنتی ویپ دخان سون

بزرگترین فروشگاه اینترنتی ویپ و ایجوس در ایران

فروشگاه اینترنتی ویپ دخان سون

بزرگترین فروشگاه اینترنتی ویپ و ایجوس در ایران

تفاوت جویس و سالت

تفاوت جویس و سالت
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/02/28 0 نظر

اگر به‌ تازگی استفاده از ویپ را شروع کرده‌اید، قطعاً به دنبال بررسی فرق جویس و سالت یا ایجوس سالت هستید. استفاده از ویپ به‌عنوان جایگزین سیگار می‌تواند تا حد بسیار زیادی موجب افزایش سطح سلامتی جسمی شما شود.

بررسی کامل تفاوت جویس معمولی با سالت

اگر به‌تازگی استفاده از ویپ را شروع کرده‌اید، قطعاً به دنبال بررسی تفاوت ایجوس با ایجوس سالت هستید. استفاده از ویپ به‌عنوان جایگزین سیگار می‌تواند تا حد بسیار زیادی موجب افزایش سطح سلامتی جسمی شما شود.

ویپ بسیار سالم‌تر از سیگار است و طرفداران مربوط به خود را دارد. متأسفانه با وجود ضرر سیگار هنوز هم افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید سیگار ضررهای جانبی مربوط به خود را دارد و می‌تواند تا حد بسیار زیادی به شما آسیب وارد کند. ازجمله ضررهای سیگار می‌توان به پوسیدگی دندان‌ها، پوکی استخوان، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و ... اشاره کرد. ازاین‌رو بسیاری از افراد برای دوری از این مضرات به سمت ویپ رفته‌اند. در ادامه بیشتر به ویپ و همچنین مواردی همچون جویس یا سالت خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

سیگار الکترونیکی یا ویپ چیست؟

معمولاً سیگارهای الکترونیکی را با نام‌های مختلفی می‌شناسند. ازجمله آن‌ها می‌توان به JUULs و ویپهای قلمی اشاره کرد. این گجت پرطرفدار از یک باتری برای گرم کردن مایع مخصوص به یک کویل استفاده می‌کند. مایع گرم شده به شکل بخار خارج می‌شود که معمولاً افراد از آن به‌جای دخانیات مشابه مانند سیگار و قلیان استفاده می‌کنند. البته ضرر استفاده از ویپ از سیگار و قلیان بسیار کمتر است و دلیل اصلی استفاده از آن نیز همین است.

سیگارهای الکترونیک یا ویپ نیز به‌نوبه خود ضررهایی را برای کاربران دارند؛ اما در مقایسه با دیگر دخانیات مشابه استفاده از آن‌ها بسیار توصیه می‌شود. برخی از این سیگارها دارای پورت یو اس پی برای شارژ کردن باطری هستند. هدف اصلی استفاده از این وسیله، ایجاد حس استنشاق دود بدون دود تنباکو است. برخی از سیگارهای الکترونیک بسیار شبیه به قلم هستند. تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیکی را به‌عنوان ابزاری برای ترک یا کاهش سیگار به بازار عرضه می‌کنند؛ اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) آن‌ها را در زمره محصولات تنباکو طبقه‌بندی می‌کند.

استفاده از ویپ بسیار در بین جوانان محبوبیت دارد. علت اصلی استفاده از آن توسط جوانان ایجاد دود زیاد بعد از استنشاق است. مایع داخل این نوع از سیگار ممکن است شامل اسانس میوه باشد که طعم آن را بسیار بهتر می‌کند.

تصویری از یک ویپ بسیار زیبا

جویس‌ها دقیقاً چه هستند؟

تا این بخش از مقاله‌ی تفاوت جویس معمولی با سالت، به‌طورکلی به معرفی ویپ یا سیگار الکترونیکی پرداختیم. حال قصد داریم به‌طورکلی به سؤال «جویس چیست؟» پاسخ دهیم.
طعم‌دهنده یا جویس ماده‌ای است که درون ویپ ریخته می‌شود. امروزه در بازار می‌توانید انواع و اقسام جویس‌ها را در طعم‌های مختلفی پیدا کنید. جویس‌ها در انواع نیکوتین دار و بدون نیکوتین به بازار عرضه می‌شوند. اگر سلامتی شما برایتان مهم است می‌توانید از نوع بدون نیکوتین آن استفاده کنید. هر جویس بعد از تبدیل‌شدن به بخار طعم و عطر خاص خود را دارد. اگر قصد شما برای استفاده از ویپ، ترک سیگار است، ویپ‌های دارای مقدار صفر نیکوتین به‌هیچ‌عنوان برای شما مناسب نیست. علت اصلی این موضوع این است که این جویس‌ها حس موردنظر را منتقل نمی‌کنند.

ازجمله اصلی‌ترین موادی که در جویس‌ها به کار رفته است می‌توان به نیکوتین، طعم‌دهنده‌ها، پروپیلن گلیکول، گلیسیرین اشاره کرد. این مواد هرکدام خواص مربوط به خود را دارند که بعد از تبدیل‌شدن به بخار ممکن است عوارض مختلفی را برای بدن به دنبال داشته باشند؛ اما به‌طورکلی ضرر استفاده از ویپ‌ها بسیار کمتر از سیگار است. نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از ویپ به آن دقت لازم را داشته باشید، این است که نباید نیکوتین مورداستفاده در ویپ موردنظر شما بیشتر از 3 میلی‌گرم باشد. استفاده بیشتر از این مقدار می‌تواند به شما آسیب وارد کند

تصویری از یک نوع جویس

نیکوتین سالت

اصلی‌ترین تفاوت جویس معمولی با سالت این است که سالت شباهت بسیار بیشتری به تنباکو دارد. بعد از بخار شدن سالت، پاد می‌تواند با طعم بسیار تندتری مزه نیکوتین را منتقل کند. این طعم می‌تواند تا حد بسیار زیادی برای افرادی که قصد مهاجرت از سیگار و قلیان به ویپ را دارند، خوش‌آیند باشد. ازاین‌رو این نوع از جویس بسیار پرطرفدارتر از جویس معمولی هستند.

اگر شما هم علاقه‌مند به ترک سیگار یا قلیان با استفاده از ویپ هستید، بهتر است از این نوع جویس استفاده کنید. در حقیقت در هنگام ترک سیگار کارآمدترین راه برای واردکردن نیکوتین به بدن استفاده از این نوع از جویس‌ها است. جویس‌هایی که حاوی نیکوتین سالت هستند، به دلیل زیست سازگاری راحت‌تر استنشاق می‌شوند و همچنین باعث کاهش گرفتگی گلو می‌شوند. ویپرهایی که سبک MTL را ترجیح می‌دهند و کسانی که از کیت‌های پاد ویپ استفاده می‌کنند، تمایل دارند از Salt Nicotine E Liquids استفاده کنند.